Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Tatry Słowackie - Zielony Staw Kieżmarski

W ubiegłym roku wyprawę do Zielonego Stawu Kieżmarskiego udaremniła nam choroba, ale tym razem udało się :)
Żeby pomieszkać w Tatrach, nocleg w tym wyjątkowym miejscu trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej jeszcze zimą, tym bardziej jeżeli chce się mieć pokój. Nocleg zawsze jest ze śniadaniem w formie szwedzkiego stołu, należy też się zdeklarować czy chce się jeść kolację - wtedy wydawana jest o 19.Nie byliśmy na parkingu u wylotu doliny Białej Wody Kieżmarskiej zbyt wcześnie ale jeszcze udało nam się przytulić nasze auto gdzieś na uboczu.

Do schroniska nad Zielonym Stawem ruszyliśmy szlakiem żółtym. 3 godzinną trasę zrobiliśmy ku naszemu zdziwieniu w czasie z mapy a przecież szliśmy z dziećmi, postojem i Kinga całość wędrowała oczywiście na własnych nogach.Pogoda cały dzień była pochmurna ale bezdeszczowa, dzięki temu nie było upału.
Kolacja w schronisku wydawana jest o 19, warto to wiedzieć żeby się przygotować, względnie zamówić coś z baru jeżeli dzieci są głodne wcześniej. My dotarliśmy wcześnie dość i popołudnie spędziliśmy w okolicy jeziora, strumienia i innych miejsc tzw "zabaw".

Poranek zbudził nas przepięknym słońcem i ulubioną żyletą. Zaraz po śniadaniu byliśmy gotowi do drogi powrotnej ale wybraliśmy opcję podejścia czerwonym szlakiem do Wielkiego Białego Stawu i dopiero zejście niebieskim na parking.Dzięki temu zrobiliśmy pętlę i jeszcze zahaczyliśmy o podnóża Tatr Bielskich. Nad stawem chwila na posiłek i piękną panoramę. Potem już tylko czekało zejście i stopniowa utrata wysokości.


 W sumie trasa ta wyszła podobnie czasowo ale cieszę się, że nie wybraliśmy jej na podejście bo są odcinki strome i mozolne, a w tym czasie również błotniste i rozjeżdżone przez ścinkę drzew.
Kinga świetnie dała radę oba dni w całości wędrowała bez narzekania sama i ma już konkretne trasy w tzw "nogach".
2 komentarze:

  1. Na tym blogu jest naprawdę bardzo dużo ciekawych wpisów.Im więcej takich wpisów będzie tym lepiej będzie dla tego blogu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę szkoda że na ten moment nie ma żadnych wpisów.Moim zdaniem żeby dyskusja była to jakieś wpisy powinny być.

    OdpowiedzUsuń