Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

czwartek, 29 czerwca 2017

***Akcja Pocztówka z Wakacji***Kiedy ostatnio wysłałeś/łaś do kogoś kartkę z wyjazdu/wakacji/weekendu?
Jeżeli niedawno to gratulacje, jeżeli nie pamiętasz to czas to zmienić!

Podtrzymujmy tą piękną tradycję!

Mieliśmy taką sytuację podczas wakacji: wybraliśmy się na pocztę wysłać kartki z nad morza do babci. Jednocześnie uczyliśmy 3 letnią Kingę jak adresować kartkę, jak napisać pozdrowienia i wysłać. Zabawy było co niemiara:) Koło nas grupka nastoletnich dziewczyn w wieku gimnazjalnym, przybywających na koloni/obozie, miały za zadanie w grze terenowej wysłać kartki do rodziny. Były całe zaaferowane bo nagle okazało się, że żadna nie wie jak adresować kartkę,gdzie nakleić znaczek gdzie wpisać adres i co gorsze jaki w ogóle jest adres do babci/cioci itp.! 

Zainspirowani tą sytuacją chcemy zachęcić Was to podtrzymywania tej tradycji wysyłania kartek z wakacji, żeby w dobie elektroniki wszechobecnej nasze dzieci potrafiły wysłać też tradycyjną korespondencję:) 

My  oprócz magnesów z wakacji zawsze przywozimy pocztówki, często wysyłamy, czasem po prostu wręczamy po powrocie. A od niedawna pod szklaną szybą na stole w jadalni przechowujemy pocztówki z wyjazdów i podczas wspólnych posiłków możemy wracać do wspomnień :)


Stąd nasza AKCJA:
Zacznijmy od razu od tych wakacji! Uczmy przez zabawę :)
Po cichu powiem Wam że nasza Kinga bardzo lubi odbierać pocztę, zwłaszcza jak jest adresowana do niej :)

Dlatego wymyśliliśmy taką łatwą zabawę dla chętnych do zaangażowania się :
Zwyczajnie wyślijcie do Kingi i Jagody karteczkę z pozdrowieniami wakacyjnymi lub rysunkiem a my dołączymy ją do naszej kolekcji :)
Dodatkowo spośród otrzymanych w ciągu wakacji kartek (do 31 sierpnia 2017) wylosujemy trzy, których nadawcy otrzymają od nas niespodzianki!!!
Jedną z nich jest książka Pępek świata - z dzieckiem w drodze, a dwie to upominek niespodzianka, który przywieziemy z wakacji:)

Szczęśliwych zwycięzców ogłosimy 6 września 2017.

Do dzieła! Bawcie się z nami!

Dane adresowe do wysyłania kartek:

Kinga i Jagoda
(Nie Usiedzę w Miejscu)
Program Aktywności Lokalnej "Sami dla siebie"
ul. Ks. Siemaszki 31
KrakówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz