Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

niedziela, 9 kwietnia 2017

Pociągiem retro do Wieliczki


W tym roku udało się spełnić obietnicę daną naszemu wielbicielowi kolei - wycieczka pociągiem retro organizowanym przez Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wspaniała lokomotywa parowa odjeżdżała z dworca w sobotę rano. Cała podróż trwała krótko bo 20 minut ale w wagonach retro można było się poczuć jak za dawnych czasów. Było jednak dość tłoczno bo wiele osób nawet bez rezerwacji liczyło na dostanie się na przejazd jeszcze w sobotę.
Spośród wielu kierunków wybraliśmy najkrótszy Kraków - Wieliczka. Chętnie pojechalibyśmy np. Doliną Popradu do Sącza ale niestety młodsza pociecha nie wysiedzi tyle. I to była dobra decyzja bo jednak starsze dzieci też się zmarudziły w końcu bo 20 min drogi to już nuuuda :P

W Wieliczce postój na szybkie co nie co oraz obejrzenie z bliska maszyny i wagonów. Z wrażenia zapomnieliśmy naszego termosu z miejsca posiadówki .. Trudno - i tak był czas kupić już nowy większy :)Polecamy przejazdy pociągami retro, pamiętajcie o odpowiednio wczesnej rezerwacji miejsca - najlepiej od razu jak rusza po ogłoszeniu kalendarza na dany rok ( w okolicach marca).

Rezerwacja na stronie:

http://kolejegalicyjskie.pl/

Bilety 20 zł od osoby.

nieusiedzewmiejscu.blogpost.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz