Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

sobota, 1 kwietnia 2017

Poszukiwanie wiosny w Dolinie Racławki

Pomysł na udany spacer w okolicach Krakowa - proszę bardzo :)
Jedną z wielu krakowskich dolinek jest bardzo urokliwa Dolina Racławki. Polecona przez znajomych, sprawdzona i śmiało możemy też polecać dalej.
Aby wybrać się na ten spacer jedziemy aż do wsi Dubie. Tutaj za kamieniołomem na końcu wsi znajduje się parking przy wlocie do Doliny. Łatwo go minąć bo zjazd na parking znajduje się na zakręcie po lewej stronie, jest obniżony w stosunku do drogi - zwróćcie uwagę gdy będziecie się wybierać.W Dolince są 3 oznakowane ścieżki dydaktyczne, po 5 i 6 km. Do wyboru do koloru. Na początku znajduje się tablica informacyjna, która pomaga zdecydować, którą pętlę wybieramy.

My wybraliśmy spacer szlakiem niebieskim. Droga jest wygodna, szeroka, co kawałek znajdują się tablice z kolejnymi punktami na trasie.


Cała trasa jest zalesiona, wzdłuż potoku , później powyżej koryta rzeki. Na końcu można skręcić do Wąwozu Stradlina.Kilka miejsc piknikowych z ławeczkami sprawia, że można odpocząć z maluchami. Następnym razem weźmiemy rower Małej bo spokojnie mogłaby na nim jechać. Trasa nie stanowi żadnej trudności więc tym bardziej polecamy nawet dla bardzo małych piechurów.Dzisiaj wybraliśmy się na poszukiwanie wiosny i rzeczywiście pełno kwiecia w dolince, słońce grzało jak w lecie, tylko drzewa jeszcze bezlistne przypominały nam, że jest dopiero kwiecień. Ale trudno nam było w to uwierzyć , bo my tu w krótkich rękawkach a tydzień temu w kurtkach:)


Dolinka nas bardzo urzekła spokojem, brakiem tłumów i na pewno wrócimy do niej jak już będzie całkiem zielono :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz