Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

środa, 14 grudnia 2016

Mikołajki z Kinioludkami - Fabryka św. Mikołaja w Roztoce


Wspaniały weekend miały nasze dzieciaki w Fabryce św. Mikołaja w Schronisku w Roztoce.
Wybraliśmy się razem z Wędrówki z Kinioludkami i zaprzyjaźnionymi rodzinami do Schroniska w Dolinie Roztoki. Całą radosną i głośną ekipę schronisko powitało z otwartymi ramionami i dzielnie znosiło do następnego dnia.
Śniegu niestety było bardzo mało, co uniemożliwiło organizację kuligu sankowego, a to co było prawie się topiło w dodatnich temperaturach, jednakże dzieciaki dzielnie szły do schroniska gdyż z niecierpliwością oczekiwały wizyty świętego w fabryce ukrytej w górach. Trasa jest bardzo krótka i przyjemna na warunki zimowe,prowadzi cały czas asfaltem z Palenicy pod Wodogrzmoty Mickiewicza i stąd dopiero kawałek szlakiem do Schroniska.
Nasza najmłodsza posadzona do nosidła spała smacznie całą drogę:)


Już po drodze dzieci miały zadania do wykonania i nawet przy niewielkiej ilości śniegu, dało się w nim wytarzać i ulepić bałwana. Wieczorem maluchy miały okazję zrobić własnoręcznie słodycze dla Mikołaja i dekorować pierniki w oczekiwaniu na świętego. Gdy przybył Mikołaj z dalekiej północy radości było co nie miara:) Mikołaj nie zapomniał też o rodzicach :)
Do późnego wieczora trwała uczta w schronisku, wspólne śpiewy i gry planszowe. Zupełnie nie przeszkadzały te schroniskowe warunki naszej najmłodszej, wszak jest już zaprawiona w boju turystka a im więcej dzieci tym jest bardziej zadowolona :)
W niedzielny poranek w pięknym słońcu wracaliśmy doliną ciesząc się z udanego weekendu i nie mogąc doczekać się kolejnych wyjazdów z Kinioludkami, których na pewno nie zabraknie już po Nowym Roku!

Więcej zdjęć z wyjazdu dostępne również TUTAJ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz