Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

piątek, 30 września 2016

Weekend w Beskidzie Niskim

Już drugi raz gościliśmy w Domu na Łąkach w Izbach. Jest to miejsce magiczne i wspaniałe dla dzieci, gdzie można super odpocząć, a już zwłaszcza gdy jedziesz w dobrym towarzystwie i dzieciaki szaleją od rana do nocy.















Tym razem mieszkaliśmy w Domu za potokiem, gdzie cały był dla nas i mogliśmy się rozgościć. Na pyszne posiłki chodziliśmy do głównego domu. I tym razem nie udało nam się zdobyć Lackowej (widocznie jak z Tarnicą do trzech razy sztuka), za to dwa inne spacery w okolicy możemy polecić.

Po drodze do Izb, zatrzymaliśmy się w Bartnem, gdzie zatrzymaliśmy się i zwiedziliśmy piękną cerkiew i zrobiliśmy popołudniowy spacer z wózkiem aż pod Bacówkę w Bartnem i z powrotem. Bacówka sama sobie w ciemnym lesie i bardzo smutna i zupełnie bez żywej duszy, zrobiła na nas przygnębiające wrażenie. Za to Bartne prawdziwa łemkowska wieś i w jesiennych kolorach:)










 W sobotę całą ekipą wyruszyliśmy na spacer do Bielicznej, czyli doliną nieistniejącej już wsi Bieliczna z Izb aż pod cerkiew i z powrotem. Dzieciaki dzielnie pokonały trasę, najmłodsza spała w chuście a pogoda wbrew zapowiedziom poskąpiła nam deszczu:) Trasa w sam raz dla dzieci, drogą szutrową, płasko, można gonić a nawet jechać rowerem :)
Dopiero popołudniu gdy chcieliśmy rozpalić ognicho wielka burza przegoniła nas do domu i musieliśmy już zrezygnować z outdoorowych atrakcji.. Lackowa musi poczekać na następny raz bo na pewno jeszcze odwiedzimy Dom na Łąkach nie raz :)
















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz