Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

czwartek, 3 marca 2016

"Koniec bajki trzy krasnalki" - Domowe KINO

Tym razem wyjazdowy offtopic, dlatego że sezon zimowo-jesienny i długie wieczory zmuszają nas do poszukiwań rozrywek i zajęć dla dzieci w dużej mierze w domu.

Zapraszamy Was do zorganizowania dzieciakom domowego KINA z "innej" (naszej!) epoki.Domowe KINO, u nas znane jako "bajki na ścianie", odkryliśmy już dawno w naszym dzieciństwie (ale przetrwało na pawlaczu u babci). Dziś natchnęło mnie żeby się tym z Wami podzielić. Mam nadzieję, że kogoś zainspirujemy i tak jak my docenicie zalety tej wspaniałej atrakcji dla Waszych dzieciaków.

W dobie laptpów, tabletów, youtube'ów, smartfonów i otaczającej nasze dzieci elektroniki, nie dajmy się zwariować i zaproponujmy im coś innego. Coś na czym sami się wychowaliśmy, co kojarzy się z wspaniałymi chwilami w dzieciństwie, kiedy wyświetlanie bajek było wydarzeniem sezonu.

Nadal możecie stworzyć Waszym dzieciom tą samą aurę niesamowitego seansu na koniec dnia!

Zacznijcie od zapytania rodziców, babć i dziadków, czy cenny sprzęt nie kryje się gdzieś w czeluściach strychu, pawlacza, piwnicy, zapomniany i zakurzony. Nam się udało, gdyż słynny projektor ANIA doczekał od mojego dzieciństwa do dziś nienaruszony, i przetrwały też dwa zestawy bajek! Idealnie! Potem znajdźcie w domu kawałek nieumeblowanej ściany, lub jeżeli macie ekran do projektora komputerowego - będzie jak znalazł.

Jeżeli mimo to nie ma i nie było u was żadnego projektora, można też nabyć go na popularnych serwisach aukcyjnych. Już sama cena sprzętu i bajek świadczy o tym, że wraca on znowu do łask. Nie jest to tania inwestycja,ale zalet jest więcej niż minusów!

Wieczory, które spędzamy z córą na czytaniu bajek na ścianie, są magiczne. Jest to czas tylko dla nas i samo to jest dla maluchów nagrodą. Projekcje wieczorem pozwalają dzieciakom się wyciszyć przed snem, skupić na treści bajki, bo w półmroku nic ich nie rozprasza. Nieruchome obrazy zapadają w pamięć, skupiają uwagę na treści i przekazie, który niesie bajka. Dla niecierpliwych jest duży wybór króciutkich bajek, które nie zdążą znużyć, są też dłuższe wieloczęściowe serie dla wytrwałych i starszych maluchów. Jednak klasyka baśni, która jest dostępna na kliszach jest bardzo cenna, a sposób takiego przekazu dla dzieciaków atrakcyjny, bo inny niż znany im telewizor czy zwykła  książka.Nasza Mała aktywnie uczestniczy w wydarzeniu, włącza/wyłącza światło, wybiera bajki na nasz seans, często sama zajmuje się przewijaniem obrazu - a my jesteśmy tylko lektorami. Dodam jeszcze, że obietnica wieczoru z bajkami na ścianie sprawia, że wieczorna toaleta i kolacja są "załatwione" 3 razy szybciej niż w zwykły dzień :) Czary :)
Polecamy domowe Kino jako sposób na wspólne spędzanie czasu, jeżeli szukacie czegoś niezwykłego na prezent dla pociechy, chcecie żeby Wasze dzieciaki odpoczęły od ledowych ekranów a nie wiecie co nowego można zaproponować, lub gdy po prostu chcecie się cofnąć w czasie i znowu poczuć się jak dziecko!
Dobrej zabawy!
KONIEC BAJKI TRZY KRASNALKI  :)
nieusiedzewmiejscu.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz