Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

poniedziałek, 21 września 2015

Beskid Śląski - błotnisty&fantastyczny zlot na Błatniej

Zloty mają to do siebie, że w ferworze przygotowań, FB huczy od natłoku informacji, przerzucania się kto i co przygotowuje, co zabierze, upiecze i wytnie dla dzieciaków.Logistyka przedsięwzięcia pochłania w całości wszystkich do ostatnich chwil przed weekendem, i nikt ale to nikt nie wspomina o tym że pogoda zapowiada się słaba, że ma być deszcz.. w sercach słońce i hart ducha i nikt nie wymięka :) Przecież nie pogoda gra główną rolę na zlocie!
Tym razem organizacja (dzięki wszystkim ;)) zlotu osiągnęła top level:) dzieciaki miały atrakcji aż nadto od questów i zagadek  po drodze, przez poszukiwania skarbów, prezenty, gadżety, pokazy GOPR na tyrolce kończąc!Do tego jazda gondolą na Szyndzielnię i szaleństwo do późnego wieczora w schronisku na Błatniej.
Dzieciarnia zwarta i gotowa, wyposażona w nieprzemakalne ciuchy i obowiązkowo plecaki pełne pamiątek,maszeruje dzielnie zaliczając kałuże i większe i mniejsze błotko. Każdy chce iść jak najbliżej przewodniczki Kini lub Ani i rozwiązać pierwszy zagadkę. W questy wciągnęli się również rodzice ;)
Po pół dniowej trasie, udało się nie zmoknąć, jednak wilgoć była spora i po obiedzie w schronisku dzieciaki szybko się zregenerowały i były gotowe do szaleństw na zewnątrz aż do zmierzchu. Każdy obowiązkowo zaliczył zjazd na tyrolce oraz wsiadł do goprowskiego wozu:)
Kiełbachy upieczone i wsunięte na kolację, a gdy na zewnątrz nastały ciemności w jadalnia zmieniła się w warsztaty plastyczne i muzyczne a kilkukrotnie odśpiewany zlotowy hymn MAM TĘ MOC słychać było chyba na Klimczoku :)
Zejście do Jaworza rano udało nam się również "na sucho":) Jednym słowem zlot odbył się między kroplami ( jeżeli ktokolwiek wątpił że będzie inaczej!)

Poszukującym fajnej trasy z dzieciakami w Beskidzie Śląskim polecamy tą którą przeszliśmy na zlocie:
--> wyjazd gondolą na Szyndzielnię - przez schronisko na Szyndzielni- Klimczok - Schronisko na Błatniej (nocleg ) - zejście do Jaworza

Dziękujemy wszystkim za super weekend i zabawę oraz wspomnienia a także zaangażowanie tej dzięki której się wszyscy poznaliśmy :)


/wszystkie zdjęcia w tym poście dzięki uczestnikom zlotu/

1 komentarz:

  1. Nasz plan na maj :) Dziewczynki mają już obiecane po styczniowej wycieczce na Szyndzielnię. Świetna wyprawa a do tego organizacja na 5. Super :)

    OdpowiedzUsuń