Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

sobota, 25 lipca 2015

Suwalszczyzna - bajkowa kraina


Nasza inauguracja na jeziorach i Suwalszczyźnie była bardzo udana ( w końcu jednodniowe wypady na Rożnów to nie to samo;)). Planowaliśmy objazd w Polskę już od dawna, zawsze coś innego realizowaliśmy i wreszcie się udało. Tydzień na jeziorach chcieliśmy połączyć z pobytem w mniej komercyjnych rejonach, żeby napawać się ciszą zanim udamy się na zatłoczone polskie wybrzeże w środku sezonu.


Wiejski Zakątek


Miejscówka Nad Wigrami Wiejski Zakątek, w której mieliśmy okazję spędzić tydzień to szczególnie godne polecenia miejsce. Z daleka od głównych dróg na półwyspie Rosochaty Róg w sercu parku narodowego znajduje się bajkowy domek nad jeziorem Wigry. Gospodarze sprawiają że czujesz się jak w domu, serwują pyszne domowe jedzenie ( co było super gdyż nie trzeba było jeździć i szukać obiadu tylko wszystko na miejscu). Dom ten ma wszystko czego nam trzeba i do tego wspaniałą atmosferę relaksu. Do dyspozycji własne zejście nad jezioro po drugiej stronie domu, plac zabaw w ogrodzie, rowery,łódki ,kajaki do pożyczenia, wszystko w zasięgu ręki i aż głowa boli od wymyślania z czego dziś skorzystać.
Do tego doborowe towarzystwo i wczasy jakich dawno nie mieliśmy!

I taka cisza, spokój i zero tłumów, komercji i huku ośrodków wypoczynkowych. Pogoda była bardzo udana, dzieciaki nacieszyły się także plażą a także sobą, bo szalały od rana do wieczora.

Łódeczki i kajaki można pożyczyć w domku, wystarczy zanieść do kanału koło domu i wypłynąć na szerokie wody jeziora. Oczywiście można też odbyć kultowy spływ Czarną Hańczą, na co jeszcze z naszą wiercipiętą się nie zdecydowaliśmy. Mała testowała na razie krótkie kajakowanie na jeziorze, ale żałowaliśmy, że nie mamy własnego kapoka dla małej (nauczka na przyszłość).Rowery z opcją dowozu do domku z pobliskiej wypożyczalni, a ścieżki rowerowe dookoła jeziora Wigry są cudne i urokliwe a do tego świetnie oznaczone. Wspaniale i aktywnie można połączyć pobyt nad jeziorem z wycieczką.


Polecamy również wycieczkę do Klasztoru Kamedułów w Wigrach.Wigierska Kolejka Wąskotorowa to wspaniała atrakcja dla maluchów, zwłaszcza dla fanów Tomka i Stacyjkowa ;) 2 godzinna wycieczka z postojami w lesie i na polanie dostarcza wrażeń i cieszy nawet dorosłych.
Nie było ani chwili na nudę, a wyjeżdżając czuliśmy niedosyt że jeszcze nie dość się "należeliśmy" "napływaliśmy" "nagrilowaliśmy" "nadelektowaliśmy" :)

2 komentarze: