Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

piątek, 31 lipca 2015

Łeba - Ruchome WydmyBędąc nad polskim morzem, np w okolicach Łeby/ Ustki (lub dalej) zachęcamy wybrać się na całodzienna wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego.
Samochód zostawiamy w Rąbce - w sezonie bardzo dużo osób odwiedza Park, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość przy wjeździe na parking oraz w kolejce do zakupu biletów wstępu.

Żeby dotrzeć w pobliże wydm trzeba pokonać około 6 km lasem. Możemy wybrać się spacerem szlakiem czerwonym, lub wypożyczyć rowery albo skorzystać z jeżdżących tą drogą meleksów. My wybraliśmy opcję pieszą.Krajobraz ruchomych wydm jest niesamowity i wart pokazania dzieciakom. Wydmy wędrują z prędkością 2-10 m rocznie, a wiejące wiatry zmieniają krajobraz na naszych oczach, zasypując dokładnie wszystko drobinkami piasku. Na twarzy i w oczach czuć piasek, bez okularów ciężko:)
Młoda przeczołgała się przez całą wydmę prawie na kolanach lub biegiem :) Góry można zdobywać również nad morzem :) Najwyższa ruchoma wydma to Łącka Góra (około 42 m n.p.m.).Leży na trasie turystycznej i można z niej podziwiać widoki na mierzeję, jezioro i morze.Zachęcamy do wybrania powrotnej drogi plażą szlakiem czarnym. Gdy odejdzie się od głównego zejścia na plażę, jest pusto i wspaniale. Można ukryć się przed wiatrem i urządzić piknik. Krajobraz jest naprawdę wyjątkowy i trudno uwierzyć że takie piękne miejsca mamy w Polsce. Piasek miotany wiatrem, jest tutaj zupełnie inny w dotyku niż na innych plażach. Spacer wybrzeżem niezapomniany. My wróciliśmy do wysokości Wyrzutni (czyli około 2 km plażą) i weszliśmy z powrotem w las na szlak czerwony, który prowadzi do Rąbki.
nieusiedzewmiejscu.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz