Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

niedziela, 15 lutego 2015

Zimowe szaleństwo na Kubiesówce


Prawda,że góry łączą, integrują, umożliwiają tworzenie przyjaźni i zawieranie wspaniałych znajomości. Podobnie dzieci - na wyjazdach otwierają wszelkie drzwi i również tworzą okazję do poznania się , zagadania, skomentowania, zamienienia nawet krótkiej rozmowy z osobami których nigdy inaczej nie poznalibyśmy.
Ale góry i dzieci to już mega połączenie, wyjątkowe i z tego może wyjść tylko coś dobrego:)
Gdyby nie skromne blogowanie i FBookowe profile pewnie nigdy byśmy się nie spotkali, a tak to już któryś raz na hasło Góry z dzieckiem - pakujemy tradycyjny wypadowy zestaw i jesteśmy!W takim też pozytywnym składzie kilku szalonych rodzin, zakręconych na punkcie gór i wszelkich aktywności z dzieciakami okupowaliśmy przytulne schronisko Kubiesówka w Beskidzie Żywieckim.

Wykonaliśmy jedynie podejście z Glinki do Kubiesówki i w zupełności starczyło. Przez chwilę był pomysł pójścia na Krawców Wierch, ale szybko padł na rzecz zjazdów i zabaw na górce koło schroniska.

Spędziliśmy wesoły i wspaniały weekend na harcach na śniegu! Jestem pewna że dorośli mieli nie mniej radochy niż dzieci! Pogoda dopisała bajkowa, sanna była znakomita, tym bardziej ze wujek Ufok z ekipą dostarczył worki z sianem do zjazdów. Ale żeby nie było inny wujek przywiózł pierniki prosto z Torunia a ciocia wór balonów do nadmuchania!Dzieciaki nie mogły narzekać na nudę, szalały w schronisku, na górce na sankach i workach. Wieczorem kiełbachy z ogniska i wieczorne zjazdy na śniegu. A na koniec wspólne szaleństwo i zabawa, mimo że nowo poznane bardzo szybko znalazły wspólny język.


zdj. Góry z dzieckiem

 W niedzielę wielka zamieć i obfite opady śniegu sprawiły że powrót do samochodów był wyzwaniem. Jednak nie przeszkodziło to większości zjechać na sankach w głębokim śniegu do samego parkingu!

Pozdrawiamy wszystkich uczestników białego szaleństwa:)
Krótkie relacje oczami naszych kompanów możecie również przeczytać u ATE Trips i Na naszym szlaku

 2 komentarze:

  1. Super sprawa - góry + dzieci :) A zimą to już w ogóle super! Dzięki za przypomnienie o Kubiesówce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiadomo :) a Kubiesówka bardzo przyjazne miejsce!

      Usuń