Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

niedziela, 22 lutego 2015

Na Stożek - zimowo w Beskidzie Śląskim

Weekend zapowiadał się nieźle pogodowo, szukaliśmy weny gdzie by się ruszyć jeszcze skorzystać z zimy.. ATE TRIPS wybierali się do Wisły, niewiele się zastanawiając postanowiliśmy dołączyć, bo Beskid Śląski nie został przez nas jeszcze wystarczająco rozpoznany.
W rezultacie umówiliśmy się we 3 rodziny na spotkanie w Wiśle w sobotni poranek.
Miejsce spotkania Rezydencja Pod Ochorowiczówką, gdzie również mieliśmy przyjemność zanocować.
Dodam, że jest to miejsce godne polecenia dla wszystkich poszukujących swojej miejscówki w Wiśle. Gościnność na 5 (uwaga nie jest to ostatnio wszędzie takie oczywiste) i wszystko jest przemyślane również dla rodzin z maluchami (aneksy kuchenne i zabawki na miejscu)!

Miejsce zbiórki znajduje się na szlaku toteż po odstawieniu jednego samochodu do Jawornika od razu ruszyliśmy w kierunku Stożka.

Wisła Dziechcinka - Kobyla - Na Polanie - Stożek Mały -  Stożek Wielki - Schronisko na Stożku -  Stożek Mały - Cieślar  - Soszów Wielki - Schronisko na Soszowie - JawornikPogoda nam sprzyjała, dzieciaki większość trasy brykały w nosidłach a my przedzieraliśmy się przez zimową krainę. Humory dopisywały i po 3 godzinach byliśmy na Stożku. Ostatnie podejście dało w kość ale potem szybciej staczaliśmy się w dół:) Poza tym zupa i herbata w schronisku lepiej smakowały a nie że tak wszystko lekko i za darmo:)

fot.A Smęder
fot. A Smęder
Słońce już zachodziło powoli gdy dotoczyliśmy się na Soszów i rozpoczęliśmy strome zejście stokiem.. przydały by się narty jak nic!

Po powrocie nie było czasu na zmęczenie, szybkie suszenie mokrych butów i na wieczorny spacer po Wiśle. A wieczorem gdy zmęczone dzieciaczki zasnęły - rozmowy do nocy :)

Na niedzielę były przez chwilę mniej ambitne trasy podejściowe, jako że wiele górek w Śląskim nie zaliczyliśmy. Ale wybraliśmy opcję na stoku :) Za naszym pensjonatem znajdował się niewielki stok Siglany - chwila na dojście na piechotę.
Kinga miała radochę z własnych nart. Pierwsze kroki na stoku szły jej super. Tata przyuczał gdyż nie dała się namówić na jazdę z instruktorem jeszcze. Ale następnym razem zapowiedziała, że chce wyjechać na górę na kółeczku! Wspaniale!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz