Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

wtorek, 30 września 2014

Piatra Craiului - iście Królewska Skała

To nie będzie długi post - raczej fotorelacja z jedynej dłuższej wyprawy w rumuńskich górach jaką odbyliśmy:)Długo myśleliśmy jaką lekką i niedługą trasę wymyślić, żeby coś pohasać z małą ale w rozsądnych granicach:)
W Bucegi i Fogaraszach pogoda poskromiła nasze górskie zamiary, ale ten dzień wyjątkowo nie poskąpił niebieskiego nieba i słońca.

Ogólnie pasmo dla wytrawnych wspinaczy ze sprzętem toteż zdecydowaliśmy się tylko na spacer pod schronisko ale i tak było pięknie:) sama grań robi wrażenie już jak się podjeżdża bo 2000 m ściany wyrastają nagle na horyzoncie.

Trasa: około 6-7h

Zarnesti - Cab.Gura Riului - Źródło Botorog - Prapastiile Zarnestilor - Mucha Curmaturii - Poiana Curmatuii - Cabana Curmatura - Poiana Zanoaga - Botorog - Zarnesti

źródło internetowe
Wskazówki:

  • autem można podjechać aż w okolice źródełka Botorog i wiele osób tak robi
  • polecamy zrobienie tej pętli w tę stronę - najpierw niebieskim do schroniska i powrót żółtym, podejście też strome ale krótsze!
  • wąwóz Prapastiile - super - nie omijajcie!
Polecamy też wyjście na szczyt Piatra Mica nad schroniskiem, nam nie starczyło czasu. Ale widoki z polany Zanoaga równie piękne:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz