Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

poniedziałek, 7 lipca 2014

Jaki kształt mają twoje wspomnienia?


Ostatnio spotkałam się z ciekawą interpretacją scrapbookingu - którym nazwany został dziennik podróżniczy..

Aż pewnego dnia wyciągam z szuflady sfatygowany notes, patrzę i  rzeczywiście scrapbooking:) rękodzieło na które składają się wpisy, adresy, wizytówki, rysunki, pieczątki, wklejone wspomnienia, bilety, zasuszony kwiat, norweski wrzos.. wyjątkowe, unikatowe :)


Chcesz mieć swój dziennik a nie założyłeś notesu? Nic straconego!

przychodzi mi do głowy, że podróżniczy scrapbooking to nie tylko zmięty i wytarty notes..w końcu nie wszyscy muszą mieć do tego wenę:)
poza tym nie musi Ci się chcieć (jak mi) nosić ze sobą opasłego notesu, żeby z uporem maniaka na szczycie w schronisku wbić kolejną pieczątkę..

Masz teczkę pocztówek, pełną półkę przewodników, galerię zdjęć na ścianie, plecak pełen przyczepionych plakietek i naszywek, lodówkę usianą magnesami? To znaczy, że też masz dziennik, tylko Twój scrapbook ma inny kształt.. 

Można to nazwać dowolnie, ale cel jest jeden - ocalić od zapomnienia, utrwalić wspomnienie, zabrać ze sobą kawałek świata do domu.

Nie ma w tym nic dziwnego ani dziecinnego.Każdy choćby się wypierał, prowadzi jakieś wyjazdowe zbieractwo - celowe lub zupełnie nieświadome... jak się rozejrzycie po domu zawsze znajdziecie wciśnięty w portfelu stary bilet, paragon, butelkę wina, drobniaki, których nie przyjmą w kantorze :)

I to jest piękne!
Bo dzisiaj  coraz częściej wspomnienia są "online", zdjęcia na "kompie",opis trasy w "googlach"..
ale myślę że nadal jest jakaś silna potrzeba utrwalenia na papierze, w albumie, w kopercie wciśniętej między kartki, zostawienia dla siebie i potomnych śladu bardziej namacalnego, przenośnego, uniwersalnego, który nie zależy od tego czy w pobliżu jest WIFI;) 

W sekrecie dodam, że nasza Mała, choć na razie mniej świadomie, ale już zbiera swoje pieczątki do opasłego notesu, który na razie nosi Mama:) Bardziej świadomie gromadzi wszelkie napotkane kamyki :)

Zbierajcie wspomnienia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz