Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

piątek, 20 czerwca 2014

Walia Północna - wyprawa po słońce


-Gdzie się tak opaliliście? 
- Na wyspach :)
- ahaaa... Karaibskich?
- nie, Brytyjskich :P
- ??????

Nasza krótka wyprawa po Walii Północnej to nie tylko góry, choć właściwie cały czas kręciliśmy się w rejonie Snowdonii. Mają wyjątkowe szczęście że góry są rzut beretem od wybrzeża, więc i tam nie mogło nas zabraknąć.
Podróż do najdalej wysuniętego przylądka Walii zaczęła się od przejazdu przez park Narodowy Snowdonia. W przepięknym słońcu przejechaliśmy park, robiąc postoje na zdjęcia i ciesząc oczy panoramką Snowdona - naszego jutrzejszego celu. Skierowaliśmy się na wyspę Anglesey i dalej na Holy Island do miasteczka Holy Head.HOLY HEAD

Miasteczko samo w sobie jest przede wszystkim portem i nie zabawiliśmy tam długo. Parę fotek w przystani i wystarczy.

Postanowiliśmy zrobić odpoczynek na punkcie widokowym South Stack.
Stąd można zrobić spacer do latarni morskiej (trzeba wykupić bilet) lub wspiąć się na górę Holy Mountain, która wznosi się nad miasteczkiem i wybrzeżem (podobno 45 min tam i z powrotem - nie podjęliśmy wyzwania). Klify są imponujące i zamieszkane przez maskonury :)
CAERNARFON

Ostatnim punktem dnia była wizyta w Caernarfon i spacer na starówce.


 


ABERDARON

Wracając jeszcze objechaliśmy półwysep Llyn oraz oczywiście zatrzymaliśmy się na plaży. Na trasie mijaliśmy same małe wioseczki, pięknie ukwiecona ogródki i domki tak małe że zastanawiam się co się tam mieści! Stada owiec na stałe wpisują się w krajobraz.. :)W Aberdaron jest piękna plaża i kończy się Anglia - dalej już tylko morze i Irlandia:)
Krajobraz tropikalny a miasteczko urokliwie malutkie.


LLANBREDOG

Na koniec najlepsze - piękna plaża :) urządziliśmy popas i pluskanie się w wodzie. Mała była zachwycona ciapaniem się , piaskiem i chlapaniem. Tam też dopiekliśmy już naszą i tak czerwoną opaleniznę.
Polecam wszystkim to miejsce z maluchami:) A kolorowe domki - bajkowe .. oceńcie sami :)

Walia i dobra pogoda gwarantują udane wakacje :)

Tymczasem już knujemy gdzie za rok...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz