Nie Usiedzę w Miejscu!

Nie Usiedzę w Miejscu!
..pokaż dziecku świat!

niedziela, 16 lutego 2014

Zimowe wejście na Luboń Wielki


BESKID WYSPOWY 

Nie mogliśmy nie wykorzystać takiej pogody jak wczoraj! Plan był ambitny - Mogielica, po drodze jednak zdecydowaliśmy się na Luboń:) Jednak to wciąż jest zima (mimo że pogoda mogła by wskazywać  inaczej;) i schronisko na trasie jest wskazane ze względu na malucha.W dolinach wiosna a na szczycie okazuje się zima w pełni :)
Wejście na Luboń od najkrótszej strony z Glisnego okazało się wyzwaniem bez antypoślizgów i mini raków, gdyż zmrożone błoto i oblodzony szlak znacznie opóźniało szturm na szczyt. Mała wyjątkowo nie zasnęła ani na chwilę bo zejście po śniegu było zbyt pasjonujące:)8 komentarzy:

 1. Mam na co dzień Beskid Wyspowy -okolice Limanowej:-) tak więc serdecznie pozdrawiam
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 2. byłam na Mogielicy dawno temu, ale na Lubaniu jeszcze nie. Jest tam schronisko? Nieduże dziecko da radę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest schronisko, nieduże. Nie nocowaliśmy nigdy o dziwo,zawsze "tranzytem", ale warunki raczej schroniskowe,należą do trudniejszych jeżeli chodzi o łazienki więc trzeba się nastawić na taki właśnie klimat:)
   http://www.lubon.pttk.pl/

   Usuń
  2. schroniskowy klimat mnie nie przeraża;-) W studenckich czasach zawsze spalismy na schroniskowych podłogach i było ok;-)

   Usuń
  3. My tak samo:)toteż Mała praktykuje z nami podobne survivale, nie ma lekko:)

   Usuń
 3. Nasze Królewny (a właściwie Młodsza, prawie 10-miesięczna, bo Starsza to już 3-letnia pannica) nareszcie "dorosły" do wędrówek, więc z Mężem już zacieramy ręce i cieszymy się na wiosenne i letnie wyjazdy :) Na razie próbnie zaliczyliśmy Kalatówki i dziewczyny zdały egzamin ;) Będziemy Was obserwować, może kiedyś spotkamy się gdzieś na Szlaku..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elegancko to już zaprawione w boju:) Zapraszamy na nasze strony i na FB oraz mamy nadzieję, że do zobaczenia na szlaku!

   Usuń